Den 2.
V autobuse jsme se vzbudily okolo 6:30. V 7:15 jsme měli přijely do Ljubljaně (hlavní město Slovinska). Původní plán byl, že se půjdeme podívat na hrad, ale strašně pršelo, takže jsme si šly sednout do kavárny a tam jsem si dala panini a ostatní i třeba dort nebo horkou čokoládu. Ve 12:00 byl sraz u autobusu, ale kvůli dešti jsme přišli o 1,5 hodiny dříve. Usoušely jsme se v autobuse a ve 11:40 jsme vyjeli na další místo. O hodinu později jsme byli na místě, tentokrát ve Postojnovských jeskyních, nedaleko od hranic. Prohlídka trvala přibližně 1,5 hodiny a byla dlouhá 5 km. Ze začátku jsme jeli vláčkem (2 km) okolo krápníků, poté pěšky (1,5 km) a zpět zase vláčkem. Poté jsme vyrazily autobusu do campu Duino Aurisina. V 16:15 jsme přejeli hranice s Itálií. Zhruba v 17:00 jsme přijeli do campu Duino Aurisina, začaly jsme si stavět stany a tak. K večeři jsme měli rizoto. Večer jsme měli na programu zpívání s kytarou. O chvilku později přišlo 6 italských skautů, zahráli nám nějaké ty jejich písně a také jsme si zahráli společně s nimi pár her. V 23:20 jsme usnuli.
K.
Komentáře
Okomentovat