AHOJes,
V pátek 21.4.2017 (jak sem vám psala v minulém příspěvku), naše třída vyrazila do Hradce Králové, a to do Malé vodní elektrárny na Labi nebo-li do Hučáku.
V pátek 21.4.2017 (jak sem vám psala v minulém příspěvku), naše třída vyrazila do Hradce Králové, a to do Malé vodní elektrárny na Labi nebo-li do Hučáku.
Ráno jsme měli sraz v 7:30 na nádraží, odkud jsme vlakem jeli do Hrace. Došly jsme k elektrárně a protože jsme měli celkem trochu času, tak jsem vám vyfotila pár fotek.
Přijmuli nás a první činností, co jsme absolvovali, bylo zhruba 15-ti minutové promítání o obnovitelných zdrojích.
Poté jsme šly do tzv. jěřábové místnosti, kde byli různé typy turbín a průřez hlavní části větrné elektrárny.
Dále jsme šly nahoru po schodech, kde na nás čekali různé informační tabule, o tentýž tématu (obnovitelné zdroje). Mohli jsme si tu také vyzkoušet různé modely na obnovitelnou energii, jako například autíčka jezdící na solární energii, také díky vlnám vyhvářející se energie nebo kotel na předělávání z biomasy energii. Také jsme viděli opravdový solární panel.
Ještě jsme se šly podívat rovnou do jejich elektrárny a to za plného provozu.
Ještě jsme se šly podívat rovnou do jejich elektrárny a to za plného provozu.
Nakonec jsme dostaly pracovní list na téma Řeky ČR. No co si budeme říkat..... mobilní data jsou prostě mobilní data.
Po exkurzi jsme se pomalu vydali zpátky na vlak. Cestou jsme si koupily pizzu a ještě jsme dostali kratší rozchod v nějakém prý poměrně novém obchodním centru OC AUPARK. Koupila jsme si zde COSTU (karamelové latte s posypem skořice) a dokonce i burger Jirky Krále!
Po exkurzi jsme se pomalu vydali zpátky na vlak. Cestou jsme si koupily pizzu a ještě jsme dostali kratší rozchod v nějakém prý poměrně novém obchodním centru OC AUPARK. Koupila jsme si zde COSTU (karamelové latte s posypem skořice) a dokonce i burger Jirky Krále!
K.
Komentáře
Okomentovat